tgd
04 بهمن 1401 - 16:52

وعده مخبر برای رفع مشکلات گازرسانی به سیستان و بلوچستان

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان در حال انجام دارد که امیدواریم هرچه زودتر مشکل این استان برای همیشه در بحث کمبود گاز برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمد مخبر بعد از ظهر امروز در بدو ورود به فرودگاه زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان در حال انجام دارد که امیدواریم هرچه زودتر مشکل این استان برای همیشه در بحث کمبود گاز برطرف شود. با اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم عملیات گازرسانی به منازل و سایر مراکز سیستان و بلوچستان هم‌اکنون به 64 درصد رسیده در حالی که در دولت قبل تنها 14 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: به دستور رئیس جمهور به همراه وزرای نیرو و نفت به سیستان و بلوچستان سفر کردیم تا از نزدیک مشکلات انرژی و کم‌آبی این استان را بررسی کنیم و در این زمینه تصمیماتی اتخاذ شود.

وی گفت: سیستان و بلوچستان در حالی که در کنار دریا قرار دارد و یک دریایی هم تحت عنوان آب‌های ژرف در زیر زمین آن قرار دارد مناسب نیست که با مشکلات کم‌آبی مواجه باشد. دولت سیزدهم برای رفع مشکل کم‌آبی این استان طرح‌هایی چون انتقال آب دریا، استفاده از آب‌های ژرف و پیگیری حق‌آبه هیرمند را به طور جد دنبال می‌کند.

مخبر با اشاره به سفر خود به زابل اظهار داشت: در این شهرستان در زمینه انرژی و کمبود جایگاه که البته این مشکل در کل سیستان و بلوچستان وجود دارد، مباحثی مطرح شد که به دنبال آن در این زمینه تصمیماتی گرفته خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان در زمینه اشتغال و مسکن در حال انجام است. رئیس جمهور شهریورماه سال گذشته سفری به سیستان و بلوچستان داشتند که این سفر مصوباتی را در پی داشت و امروز آخرین وضعیت مصوبات پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995629